APIE MUS

Namų ugniavietė – krosnis, židinys, „pečius“, duonkepė – nuo seniausių laikų buvo šeimos, jaukumo, šilumos simbolis. Šilumos šaltinis, būtinas ir reikalingas kiekviename gyvenamajame būste. Krosnių įrengimo amatas visais laikais Lietuvoje buvo gerbiamas, o jo paslaptys perduodamos iš kartos į kartą. Nuo to, kaip dirba meistras, priklauso ir namų saugumas, ir šiluma, ir daugybė kitų svarbių dalykų, todėl šis darbas reikalauja ypatingo kruopštumo, atsakomybės bei išmanymo.

Keičiantis laikams ir atsirandant vis daugiau naujų technologijų, išlieka vertinga autentika. Statydami krosnis, mes laikomės autentiškų technologijų, naudojame tik natūralias medžiagas. Todėl mūsų darbais nuolat domisi kaimo turizmo sodybų šeimininkai, žmonės, norintys sukurti senovinį interjerą. Įsigiję senus namus, mus kviečiasi norintys restauruoti ten likusias krosnis.

Perėmę šio amato išmintį iš Zarasų krašto sentikių, tęsiame tradicijas. Šia veikla užsiimame nuo 2005 m. Dirbame daugiausiai Zarasų rajone, Utenos apskrityje. Tačiau pagal poreikį apsiimame įrengti krosnis ar židinius ir visoje Lietuvoje.

PAVEL STRUNKEVIČ

pstrunkevic@gmail.com
867228989